X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach

  
  
  

Pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Nasi sąsiedzi - Żydzi”

Wiedza historyczna, zmysł dziennikarski i talent plastyczny – tymi cechami musieli odznaczyć się uczestnicy tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu  „Nasi sąsiedzi – Żydzi”, zorganizowanego przez Świętokrzyski Sztetl.

Miło nam poinformować, że Jan Hyacent uczeń klasy 2b2 zdobył I miejsce w kategorii filmy i wywiady.

Czytaj więcej...

Mamy to! Certyfikat HSK 2!

Z ogromną radością informujemy, że Weronika Szwerthalter, nasza tegoroczna maturzystka, uzyskała certyfikat znajomości języka chińskiego (HSK) – i to na poziomie drugim!

Dla przypomnienia, egzamin HSK (汉语水平考试, Hanyu Shuiping Kaoshi) to międzynarodowy ustandaryzowany egzamin znajomości języka chińskiego. W swojej obecnej formule obejmuje sześć poziomów.

Serdecznie gratulujemy Weronice świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

Autor: Katarzyna Knoll 2021-06-16

W Częstochowie maturzystki z klasy 3d X LO recytowały najlepiej!!!

W V edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II - którego celem było uwrażliwienie na etyczne, dydaktyczne, patriotyczne i liryczne przesłanie poezji Papieża Polaka, szerzenie kultury języka i piękna żywego słowa, inspirowanie do poszukiwań interpretacyjnych oraz rozwijanie aktywności twórczej.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie za pracę plastyczną w konkursie historycznym

Miło mi poinformować, że uczennica naszej szkoły, Aleksandra Meus zdobyła wyróżnienie w kategorii plakat,  w VIII Międzynarodowym Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych. Uroczysta gala wręczenia nagród została przełożona na wrzesień 2021 r.

Serdecznie Gratulujemy :)

Autor: Wojciech Kiełb 2021-05-08

Ola Pela najlepszym mówcą w Polsce

Tytuł „Najlepszy Młody Mówca” od wczoraj należy do Aleksandry Peli!

Tak cieszyła się po ogłoszeniu werdyktu jury nasza maturzystka. Wykonała aż 6 podskoków!

W warszawskim finale ogólnopolskiego konkursu Akademii Retoryki Ola brawurowo zaprezentowała swoje perfekcyjnie przygotowane przemówienie. 

Temat wystąpień 10 finalistów był następujący:

Czytaj więcej...

I miejsce w konkursie recytatorsko-wokalnym

Z radością informujemy, że uczennica klasy 2c1, Marcelina Swadźba, zajęła pierwsze miejsce w  konkursie recytatorsko-wokalnym „Śląsk w wierszu i piosence”. Konkurs został zorganizowany przez  Śląskiego Kuratora Oświaty w ramach kampanii prowadzonej z okazji obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstań Śląskich. Marcelinie gratulujemy!

Znamy laureatów konkursu poetyckiego

Miło nam poinformować, że  Natalia Miśkiewicz, uczennica klasy 2C2, zdobyła II miejsce w konkursie poetyckim "Jeszcze będzie normalnie!?..."  Konkurs został zorganizowany w ramach XXVIII Tygodnia Ziemi przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Natalii serdecznie gratulujemy!!!

Autor: Barbara Cholewa 2021-05-26

Wyróżnienie w konkursie pod hasłem „Bezpieczny w sieci”

Wojewódzki konkurs plastyczny na najlepszy plakat pod hasłem „Bezpieczny w sieci”, jest organizowany przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach we współpracy z Wojewódzkim Zespołem ds. Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Nasza uczennica Karolina Malik, z klasy 1C otrzymała wyróżnienie za przygotowany plakat. Praca dotyczyła bezpieczeństwa podczas korzystania z zasobów internetu przy poszukiwaniu pracy, turystyce i profilaktyki handlu ludźmi.

Czytaj więcej...

Tydzień Ziemi

Z radością zawiadamiamy, że Wiktoria Kowolik z klasy 2a1 zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym na projekt naklejki o treści ekologicznej „Siłacze -Zgniatacze” organizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z okazji XXVIII Tygodnia Ziemi.

Autor: Małgorzata Górska 2021-05-11

 

Wyróżnienie w konkursie "Prawda i kłamstwo o Katyniu"

26 kwietnia w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta gala finałowa 12 edycji Wojewódzkiego Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu” organizowanego przez Panią Jadwigę Wiśniewską Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Celem konkursu jest krzewienie wiedzy i pamięci o ofiarach zbrodni katyńskiej. Na tegoroczny konkurs nadesłano 192 prace z całego województwa śląskiego. Wśród wyróżnionych laureatów znalazła się uczennica klasy 2c1 Julia Muller. Autorka w pracy pod tytułem „Dlaczego przeżyłem?” przedstawiła sylwetkę Jerzego Wołkowickiego.

Julii serdecznie gratulujemy!!!

Autor: Ewa Sokołowska-Grobel 2021-04-30


Copyright © X Liceum Ogólnokształcące im. I.J. Paderewskiego Akademickie w Katowicach